Program večera:

  • JAN ŠIBÍK: 1989

fotograf

Představí výběr nejdůležitějších momentů roku 1989, které změnily svět.

I ten je náš! Úspěšné knihy vezme i do Národního muzea. Podnikl 250 cest do všech koutů světa. 20 let pracoval v časopisu Reflex. V Czech Press Photo obdržel 50 ocenění, 2 × hlavní cenu soutěže. 2004 ocenění WORLD PRESS PHOTO.

  • MIROSLAV KARAS: Polsko

reportér ČT

Přesvědčivý hlas nadchne nejen z obrazovky!

Akční zpravodaj působil pro ČT v Polsku a Rusku. Sledoval dlouhodobě Ukrajinu a Bělorusko. Od roku 1992 působil jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku, od roku 1998 působil ve Varšavě jako zpravodaj České televize. Za tu dobu navštívil každý okres v zemi a najezdil první milion km za volantem. Natáčel rozhovory s premiéry a prezidenty, ale i s běžnými lidmi. Od roku 2020 je ředitelem Televizního studia ČT v Ostravě.

  • LUBOŠ POSPÍŠIL: Cesty hudby

zpěvák

Známý hudebník skupiny 5P působil v C&K VOCAL i BLUE EFFEC. Písně SLUNEČNÝ HROB či TENHLE VÍTR MĚL JSEM RÁD stále rezonují. Stejně jako jeho kreslené vtipy…

  • ONDŘEJ BEZR: Vladimír Mišík knižně

hudební publicista

Hudební znalec přiblíží osobnost Vladimíra Mišíka. Nejen s ním vydává zajímavé knihy.


Místo konání večera: Nová budova Národního muzea

Na příjemný večer srdečně zve Ruda Švaříček.


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.
 

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit online předprodejním terminálem SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně Nové budovy Národního muzea.

Vstupenky se prodávají na pokladně Nové budovy Národního muzea v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.

Online prodej vstupenek na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket.