Trojice z médií přináší exkluzivní srovnání. Režisér PETR ZELENKA píše zlatou filmografii od filmů Samotáři a Knoflíkáři. Moderátor VLADIMÍR KROC nás baví z Českého rozhlasu i televize. Sličná novinářka ADÉLA KNAPOVÁ umí věci posouvat nejen časopisem REFLEX. Každý jinak, všichni skvěle!

Program večera:

  • PETR ZELENKA: Asie

režisér

Držitel řady Českých lvů a tvůrce kultovních filmů Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla či Karamazovi trumfuje i v divadle.

V nepálském Himálaji vyrazili na trek kolem osmitisícovky Anapurny ještě ve správné době, kdy oblast nebyla „spoutaná“ silnicí. Zkusili i rafting. Filmový režisér a scénárista je navíc nejúspěšnějším dramatikem u nás i v zahraničí. Jeho hry uvedla divadla 23 zemí. Fantastický ohlas má komedie Příběhy obyčejného šílenství a Dabing street v Dejvickém divadle. Excelují Ohrožené druhy v Národním divadle, Job Interviews v Českých Budějovicích i Pes baskervilský v otočném hledišti Český Krumlov. Za muže mluví činy, za něj další filmy Visací zámek, Mňága – Happy End, Ztraceni v Mnichově, Modelář i TV seriál Dabing Street. V roce 2010 vytvořil klip s M. Issovou a J. Mádlem „Přemluv bábu a dědu, ať nevolí levici“. Nabudit silné emoce umí v různých sférách…
 

  • ADÉLA KNAPOVÁ: Řecko

novinářka

Úspěšnou spisovatelku proslavily romány, novely a reportáže. Píšící hvězda sličné novinářky stále stoupá…

Specializuje se na závažné kauzy, od kriminálních přes sociální a ekologické po politické. Dělala rozhovory s vrahy i církevním exorcistou, ale i s Jiřím Menzelem či prezidentkou Europarlamentu. Vystudovala sociální vědy a už za studií byla reportérkou magazínu Koktejl, první reportážní cesta vedla na Ukrajinu. Přes Respekt došla do Reflexu. Románovou prvotinu Nezvaní z roku 2003 označuje za neplatnou. 2016 vydala Nemožnost nuly, jíž Český rozhlas zařadil mezi knihy roku. Přišly romány Slabikář, Předvoj a loni Zbabělé zápisky z ukrajinské války. Dle její reportáže Chleba z minového pole je pojmenována kniha reportáží předních autorů z ukrajinské války. Inspirovala Ministerstvo vnitra k akci Pečeme chléb z minového pole k výběru peněz na odminovačku pro Ukrajinu. Založila Nadační fond ONE HEART pro zlepšení života zvířat. Žije v Praze a Řecku, které považuje za druhý domov.
 

  • TEREZA RAMBA

herečka

DobroDruhům od poláru po Vietnam

Hraje už v klipu Medvídek skupiny Lucie, nastartoval ji film Rafťáci, posunuly britské a americké seriály, stihla Českého lva. V knize DOBRODRUHŮM líčí cestovatelské zážitky z dvaceti států. Rekordy láme kniha, Tereza zůstává příjemná a skromná…


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.