VLADIMÍR 518 a VÁCLAV DEJČMAR prožili hodně silného na ostrově Zanzibar. První zpracoval do super knihy, druhý tam vystavěl luxusní resort. Parťák JAKUB HORÁK je nejvlivnější na sociálních sítích. 3 kamarádi mají rozdílná poselství…

Program večera:

  • VLADIMÍR 518: Architektura 1959–89, Zanzibar

performer

Široce rozkročený hudebník a zajímavý výtvarník stojí za kvalitní knihou o Zanzibaru i monumentální publikací Architektura 58–89.

Východoafrické souostroví s historickou exkurzí za fenoménem československé architektury je mimořádná kombinace. Vladimír Brož realizuje skvělé knižní ilustrace, grafický design, comics, zajímavé knihy, divadelní scénografie i volné výtvarné umění. V letech 2006 až 2021 byl hlavním představitelem organizace BiggBoss s rozsáhlými publikacemi a hudebními projekty k městské kultuře a umění. Fenomenální je knižní trilogie Kmeny (2006, 2011, 2013), analýza současného umění Obsese (2015) i projekt Architektura 58–89 (2022). Vydal 7 alb a 3 výběrové mixtapy, točí a režíruje videoklipy, spolupracuje s předními interprety rozdílných žánrů. Příjemně překvapí i vás!
 

  • VÁCLAV DEJČMAR: Zanzibar

investor

Schopný ekonom a filantrop se rád zabývá disruptivními myšlenkami a projekty. Jak se investuje v Česku a jak v Africe?

Spolumajitel finanční skupiny RSJ a Centra současného umění DOX Prague je i příležitostný producent, mj. filmu I am Fishead o roli psychopatů v byznysu a politice nebo Bufo Alvarius – The Underground Secret o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku. Podporuje Nadaci Neuron, která popularizuje špičkovou českou vědu i Nadační fond pro výzkum psychedelik. Na Zanzibaru postavil na 11 hektarech luxusní resort, co jako první hotel na světě získal zlatou certifikaci EarthCheck oceňující trvale udržitelný design. Významný mecenáš věnoval na kulturní a společensky prospěšné aktivity přes 100 milionů korun.
 

  • JAKUB HORÁK: Nepál

spisovatel a producent

Spisovatel, marketingový mág a zakladatel pražského Eccentric Clubu patří k osobnostem s nejvlivnějším dosahem sociálních sítí.

Procestoval 60 zemí, publikuje své cesty do Číny a Nepálu, Afghánistán prožil s Danem Landou a putování na motorce v Indii se zpěvákem skupiny Wohnout. Je označen za jednoho z nejvlivnějších na sociálních sítích a politickém marketingu. Byl stratégem kampaně Pirátů do parlamentu roku 2017. Bestseller Kočky jsou vrženy byl třetí na Magnesia Litera. Jak ale dosáhnout osvícení na treku? Proč Nepál aspoň jednou navštívit? Má smysl dnes hledat osvícení? Co by to mělo pro člověka západní kultury být? Jaké myšlenky si člověk po třech týdnech v horách uvědomí a nechce zapomenout?


Cestovatelské středy v Národním muzeu pořádá CK Livingstone.

VSTUPNÉ A REZERVACE:

  • 200 Kč

Vstupenky lze koupit na stránkách programu jednotlivých večerů, nebo na portálu SMS ticket. Prodej online končí v den přednášky v 16.00 hodin. Pokud budou vstupenky na SMS ticket vyprodány, lze je ještě zakoupit na pokladně muzea v místě konání.

Vstupenky se prodávají na pokladně místa konání v den akce od 10:00 do 19:00 hodin. Rezervovat telefonicky či osobně lze jen na pokladně Nové budovy Národního muzea: tel. 224 497 430, od 10.00 do 18.00 hod. Rezervované vstupenky je nutno vyzvednout hodinu před pořadem do 18.00 hod.