Program:

 

Pražský komorní balet: SUK - JANÁČEK - SMETANA / Kouzlo české hudby a tance
úterý a středa | 8. a 9. září 2020 | 19:30

Pražský komorní balet uvede v září choreografii Po zarostlém chodníčku Pavla Šmoka a Kateřiny Dedkové-Frankové. Doprovodí je Zemlinského kvarteto spolu s klarinetistou Igorem Františákem.

Program:
– Josef Suk: Meditace na Staročeský chorál „Svatý Václave“
– Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku
– Bedřich Smetana: Kvartet e-moll „Z mého života“

Vstupné: 390Kč, prodej vstupenek na www.goout.net do vyčerpání kapacity sálu.


Jan Dismas Zelenka: Alcune Arie - sbírka italských árií 
středa | 23. září 2020 | 19:30 

Jedno z mála unikátních děl, ve kterých lze poznat J. D. Zelenku jako prvotřídního autora bravurně ovládajícího styl operních árií. 

Účinkuje: Musica Florea, Gabriela Eibenová, Zuzana Kopřivová - soprán, Sylva Čmugrová - alt, Roman Hoza - bas, umělecký vedoucí Marek Štryncl. 

Vstupné: 300 Kč plné vstupné, 150 Kč snížené vstupné (senior, student). Vstupenky k dostání na www.goout.net nebo na místě do vyčerpání kapacity sálu. 


Koncert pěveckých sborů z Německa - Projektchor Barnim & Gesangverein Sängerlust
sobota | 3.října 2020 | 16:30 

Přijďte si poslechnout známé světové melodie a gospely. Na řadu přijdou ale i skladby na lidovou notu nebo klasická hudba. Aneb příjemné sobotní odpoledne s pestrým hudebním programem!

Smíšený sbor Gesangverein Sängerlust oslaví příští rok již 100 let své existence. Smíšený sbor Projektchor Barnim byl naopak založen teprve před 2 lety zkušeným sbormistrem a čítá přes 45 vystupujících.

Vstupné zdarma do vyčerpání kapacity sálu.


Koncert absolventů ZUŠ Hostivař
čtvrtek / 22. října 2020 / 19:00

Na tomto mimořádném koncertě vystoupí absolventi ZUŠ Hostivař, kteří ukončili své studium na škole v neobvyklé době koronaviru a nemohli proto absolvovat veřejným vystoupením na konci školního roku. Zazní klavír, lesní roh i další nástroje a představí se také Hostivařský koncertní sbor. 

Vstupné dobrovolné do vyčerpání kapacity sálu.


CODEX JACOBIDES
pátek | 23. října 2020 | 19:00

Česká loutnová společnost pro vás ve spolupráci s Národním muzeem připravila galakoncert u příležitosti vydání edice zvané Codex Jacobides. Tento rukopis loutnové tabulatury obsahuje mimo jiné také populární melodie proslavené skupinou Spirituál kvintet jako je Růžička nebo Svatební košile. Tyto a mnoho dalších písní uslyšíte v podání řady českých a zahraničních hostů. Večerem provází Jiří Tichota.

Vstupné dobrovolné do vyčerpání kapacity sálu.


Program je průběžně doplňován.