Zveme vás na komorní koncert V jasných tónech klarinetů.

Program:

 • Antonín Dvořák: Humoreska č. 7, Op. 101
 • Zdeněk Fibich: Tenere, Allegretto delicamente z cyklu Nálady, dojmy, vzpomínky, Op. 47
 • Vítězslav Novák: Zamilovaní z cyklu Slovácká suita
 • Johann Sebastian Bach-Franz Liszt: Preludium a fuga a moll, BWV 543
 • Robert Schumann: Fantasiestück č. 1, Op. 73
 • Léo Delibes: Duo des fleurs z opery Lakmé
 • Gabriel Fauré: Berceuse (Ukolébavka) ze suity Dolly, Op. 56
 • Jules Mouquet: Solo de concours
 • Felix Mendelssohn-Bartholdy: Konzertstück č. 2 d moll, Op. 114


Účinkující:

 • Vladimír Šmejkal, Estelle Girardin – klarinet
 • Estelle Sisommay – klavír


Estelle Sisommay studovala na konzervatořích v Bagnols-sur-Cèze, Nîmes, Avignonu a Ženevě, kde získala ceny v oborech klavír, analýza, harmonie, hudební výchova a komorní hra. Po studiu na Haute école de musique v Ženevě byla její mentorkou Victoria Shereshevskaya. Absolvovala také hodiny jazzu, zejména u Léa Chazalleta.

Vystupuje jako sólistka, v komorních souborech a věnuje se především pedagogické činnosti. Její pedagogická praxe, která začala v roce 2013, je velmi bohatá a zahrnuje všechny věkové kategorie. Založila svou klavírní školu v Neuchâtelu a s Ophélií Caillaux vedou v Lausanne třídy klasické klavírní hry.


Estelle Girardin studovala hru na klarinet ve Francii na konzervatoři v Nîmes ve třídě Nicolase Stimbra a poté na konzervatoři v Dijonu ve třídě Erica Porcheho. Navzdory svému sluchovému postižení vždy vytrvala a na konci svého studia získala osvědčení o hudebním vzdělání. Absolvovala klarinetové mistrovské kurzy u Raphaëla Sévèra.

Během studia se začala zajímat také o dirigování a vedla studentský orchestr na univerzitě Sciences Po Paris, kterou se zaměřením na kulturu absolvovala v roce 2021. Jako generální tajemnice oživuje Asociaci absolventů Sciences Po v České republice. Hudba ji neopustila – nadále hraje na klarinet v Symfonickém orchestru ČVUT, ve volném čase hraje na klavír a komponuje.


Vladimír Šmejkal je studentem posledního ročníku na Pražské konzervatoři. Maturoval na konzervatoři z oborů klarinet u Miroslava Plechatého a klavír u Anety Majerové. Tamtéž se věnoval i zobcové flétně ve třídě Michaly Roubalové. Studoval také na konzervatoři v Dijonu – klarinet u Erica Porcheho a zobcovou flétnu u Audrey Roland a Benoîta Tainturiera.

Na klarinet hrál v orchestru Dijonské konzervatoře, nyní působí v Symfonickém orchestru Pražské konzervatoře a v komorních souborech. Absolvoval klarinetové mistrovské kurzy u Ludmily Peterkové a Florenta Héaua. Dále hraje na saxofon a věnuje se výuce hry na všechny tyto hudební nástroje. Současně také studuje hudební vědu v magisterském studiu se zájmem o neznámé hudební nástroje.


Vstupné: 80 Kč
Vstupenky je možné zakoupit on-line nebo v případě nenaplněné kapacity na místě před začátkem koncertu.