Přijďte se svými blízkými strávit předvánoční odpoledne plné pohody, poznávání a tematického tvoření. Náprstkovo muzeum pořádá již tradičně předvánoční akci Vánoce U Halánků, která je letos věnovaná tématu starověkého Egypta. Starosti o dárky a pečení cukroví proto nechte doma a přijďte se společně bavit, tvořit a poznávat starověkou egyptskou civilizaci!

Program:

  • Komentovaná prohlídka (vždy ve 14.00, 15.00 a 16.00 h)

    Lektor provede děti i dospělé výstavou Na březích Nilu, která je zaměřena na každodenní život starých Egypťanů.  Seznámíme se s přírodou, podnebím, rostlinami a zvířaty nilského údolí. Muzejní exponáty nám napoví, jaká řemesla staří Egypťané vykonávali. Poté zavítáme do staroegyptské zahrady a zahrajeme si staroegyptskou hru senet. Nakonec si prohlédneme zvířecími mumiemi a popíšeme si proces a význam mumifikace.
    Maximální kapacita 30 osob na prohlídku.
  • Výtvarná dílna (první část 14.00–15.30 h, druhá část 15.30–17.00 h)

    Ve stejný čas bude pro zúčastněné připravena výtvarná dílna, která se bude skládat ze dvou částí. V první části budeme tvořit papírová vánoční přání různých tvarů, barev a afrických motivů. Budete si tak moc vyrobit sobě vlastní a osobitá přání. Ve druhé části výtvarné dílny, si vytvoříme africký náramek, kterým budou moci děti obdarovat své blízké či kamarády!

Vstupné: zdarma