Chcete vyrazit do muzea i divadla zároveň? Vydejte se s dětmi na doprovodný program k výstavě Račte vstoupit do divadla. Připraveny budou výtvarné dílny a tematické workshopy, které poodhalí, kdo se všechno podílí na tvorbě divadelní inscenace. Dozvíte se také, jakým způsobem byli diváci zváni do divadla v minulosti a jak se inscenace propagují dnes. Děti se dále mohou těšit na zábavné divadelní představení a rodiče na komentovanou prohlídku výstavou.

Program:

13.00–17.00 h

 • Výtvarné dílny
  Ve výtvarné dílně si vyzkoušíte práci scénografa nebo kostýmního výtvarníka a vyrobíte si loutku pro loutkové divadlo.

13.00 h a 15.00 h

 • Divadelní workshop pro děti
  Chcete si vyzkoušet vybrané divadelní profese? V rámci hodinového worskhopu se stanete součástí týmu, který bude připravovat inscenaci významného českého dramatu. Jakého? To se nechte překvapit! Vhodné pro děti od 8 do 14 let.
  Omezená kapacita, rezervujte si na: vzdelavani@nm.cz

14.30 h

 • Jak Anča s Barčou čekaly na jaro (Divadlo ze skříně)
  Divadlo ze skříně pro vás zahraje autorskou pohádku Jak Anča s Barčou čekaly na jaro aneb od masopustu k pomlázce. Rozpustilé i poučné představení, plné písniček, masek a legrace. Vhodné pro děti od 2 do 99 let!

15.00 h

 • Komentovaná prohlídka výstavy Račte vstoupit do divadla
  Pro dospělé, výstavou vás provede její autorka Mgr. Markéta Trávníčková.

16.00 h

 • Předčítání z knihy Jaroslava Žáka Študáci a kantoři v podání herce Františka Kreuzmanna (Divadelní spolek Kašpar)
  Děti i rodiče zveme na čtení o věčném boji mezi studenty a profesory z pera skvělého humoristy Jaroslava Žáka. Podle jeho knihy Študáci a kantoři byly natočeny slavné filmové komedie Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše.

Vstupné: zdarma