K životu muzikanta patří cestování. Nová místa, nové publikum, nové zážitky. Ale… kam vyrazíme? Jak zabalit na cesty trumpetu či lesní roh? A co si dát do kufru? Čím pojedeme: vlakem nebo lodí? Budeme společně bádat, zpívat, hrát i poslouchat, budeme se dívat. Formou úkolů, her a písniček tak spolu najdeme odpovědi na všechny tyto otázky! 

Program vede lektorka Zuzana Velebová.


Objednávky: online rezervace níže na této stránce
Pokud Vám po objednání nepřijde potvrzovací e-mail, prosíme kontaktujte nás.

Volné termíny: Programy probíhají zpravidla ve čtvrtek, výjimečně je možné domluvit i jiný den (aktuálně jsou v nabídce například i pondělky 15. 4. a 29. 4. 2024). 

Rezervace programu je ZÁVAZNÁ. V případě, že se z jakéhokoli důvodu nemůžete na program dostavit, je nutné rezervaci zrušit na e-mailu cmh@nm.cz, tel. 257 257 738.

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny či na fakturu

Cena: 900 Kč + 40 Kč za každého žáka. Cena zahrnuje i vstup do stálé expozice hudebních nástrojů, kterou si můžete po programu samostatně prohlédnout.

Průběh návštěvy:  Přijďte prosím cca 10 minut před začátkem programu. Po příchodu do muzea se prosím nahlaste na vrátnici a odložte si batohy a bundy v šatně, kde si Vás paní lektorka vyzvedne a odvede na program. Pokladna je otevřená od 10:00. Pokud absolvujete program od 9:00, platbu bude možné vyřídit na pokladně až po programu.

Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět, Hudební výchova, Zeměpis, Dějepis, Estetická výchova

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Umění a kultura, Člověk a společnost

Klíčová slova: hudba, hudební nástroje, historie, cestování, doprava, čeští muzikanti v cizině

Výstupy žák: hravé seznámení s výstavou a originálními exponáty; pracovní listy; poznání života muzikantů na cestách; křížem krážem světadíly


Cílová skupina
Střední škola

Délka
60 minut

Počet žáků
min. 10, max. 27

Cena
40 Kč/žák + 900 Kč/třída, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma
-