Víte, jak se žije u protinožců? Není tam všechno vzhůru nohama? Přesvědčit se můžete na prohlídce stálé expozice Austrálie a Oceánie, kde se setkáme s nejrůznějšími předměty, ilustrujícími rozmanité tichomořské kultury a zjistíme, že užitečnost a krása se zde denně prolínají.

Během programu si nejprve prohlédneme stálou expozici Austrálie a Oceánie, popovídáme si o vystavených předmětech a o tom, co vypovídají o kultuře, ze které pochází. Spolu se zamyslíme nad tím, čím se od nás tichomořské kultury odlišují a co máme naopak společného. V druhé polovině programu se inspirujeme australským uměním a pokusíme se odhalit pravdou podobu místních duchů, které poté ztvárníme tradiční tečkovanou technikou.  
 
Rezervaci programu je třeba vždy potvrdit i písemně e-mailem, pouhá telefonická rezervace nestačí. Bez písemného potvrzení nebude na rezervaci brán zřetel. 

Objednávky: julie.machatova@nm.cz

Výstupy žák: Má představu o místním životě a jeho specifikách; ví, kde se nachází Austrálie a Oceánie; trénuje jemnou motoriku a výtvarné dovednosti.


Cílová skupina
Mateřská škola, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ

Délka
60 minut, 90 minut

Počet žáků
max. 25

Cena
MŠ 500 Kč/třída, ZŠ 900 Kč/třída, pedagogický doprovod zdarma