Názvosloví je velká věda. V kreativním programu nahlédneme do tajů podivných názvů zvířat, rostlin a hub. Zaměříme se především na to, jaké obrazy bizarní názvy vyvolávají v naší fantazii: kdo je slizák? na koho číhá vampýr? jak asi vypadá blboun? Zkusíme si vybrané druhy identifikovat a také najít jména některým dětem neznámým druhům. Zábavnou formou se tak děti blíže seznámí s tím, jak funguje vědecká nomenklatura. 

Průběh návštěvy: prosíme školní skupiny, aby do Nové budovy Národního muzea přicházely ideálně s 15minutovým předstihem, který využijí k odbavení na pokladně, odložení osobních věcí v šatně, návštěvě toalety a přesunu na místo setkání s lektorem; žáci by měli být vybaveni pětikorunami sloužícími k obsluze šatních skříněk; sraz s lektory probíhá vždy v prostoru šaten

Objednávky: online níže na stránce (pokud se Vám nezobrazují žádné termíny, znamená to, že termíny jsou obsazeny)

POKUD VÁM PO OBJEDNÁNÍ NEPŘIJDE POTVRZUJÍCÍ E-MAIL, PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS.

REZERVACE PROGRAMU JE ZÁVAZNÁ. V PŘÍPADĚ, ŽE SE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU NEMŮŽETE DOSTAVIT, JE NUTNO REZERVACI ZRUŠIT NA E-MAILU VZDELAVANI@NM.CZ.

Kontakt: vzdelavani@nm.cz; tel.: +420 224 497 443

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny či na fakturu

Klíčová slova: názvosloví, houby, rostliny, živočichové, imaginace

Výstupy žák: Žáci chápou rozdíl mezi běžným a odborným pojmenováním a mají základní povědomí o názvosloví, pojmech rod a druh.


Cílová skupina
1. stupeň ZŠ

Délka
60 minut

Počet žáků
max. 18 žáků + 3 osoby pedagogického doprovodu

Cena
ZŠ 100 Kč/žák + 500 Kč/třída, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma