Na výstavě Století trampingu a přilehlých ateliérech se mohou malí i velcí návštěvníci seznámit s tajemstvím trampských osad, písní a táborových ohňů. Na hravém workshopu k výstavě se navíc mohou naučit hrát na kytaru pár akordů z trampských písní a společně si je zazpívat, vyzkoušet si dovednosti jako balení usárny nebo vázání uzlů a ve výtvarné dílně si vyrobit táborové vlajky, totemy nebo camrátka. A pokud nevíte, co některá z těchto slov znamenají, určitě se to dozvíte.

Program:

13:00–17:00 h

Výstava Století trampingu – kvízová stezka výstavou Století trampingu

Stezka vyzkouší vaši pozornost při prohlídce výstavy a představí vám nejzajímavější exponáty a trampské reálie. Kdo si s otázkami poradí na výbornou, dostane od lektorů v další části workshopu malou odměnu.  

Hrajeme a zpíváme u ohně
Na výstavě nechybí táborové ohniště a k němu patří zpěv a hra na kytaru. Kdo umí, může si s námi zahrát, kdo neumí, toho lektoři základní akordy a texty písní naučí. A kdo by se kytary bál, může si vyzkoušet jednodušší hudební nástroje.

Trampské dovednosti na čas
Soutěže pro dvojice v různých trampských dovednostech na čas. Kdo dříve zabalí usárnu, vybere věci na přežití v přírodě nebo uváže dračí smyčku?

Výtvarný ateliér – suvenýry z trampské osady
Ve výtvarné dílně si můžete vyrobit symboly vaší smyšlené trampské osady. Slepte si papírový totem z indiánských symbolů, ozdobte táborovou vlajku a vymalujte dřevěné camrátko.


Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea