Lektorka Alena Anežka Gajdušková Vás provede sezónní přípravou pokrmů či nápojů typických pro dané období. Kurz je určen pro dospělé a děti.

Program:

  • 1. 6. 2023, 17:00–19:30 h (POZOR, ZMĚNA TERMÍNU)
    Svatojánská noc
    Letní slunovrat se blíží a s ním i jedna z nejmagičtějších nocí v roce – Svatojánská. S jakými pověrami a zvyky byla spojená, co se při ní vlastně dělo, se dozvíte na odpoledním worshopu 1. června v Národopisném muzeu. Mimo povídání si připravíme šťovíkovou polévku, harmonizující čaj, limonádu z květů a mrkvance z Polné.

Alena Anežka Gajdušková (1971) je zahradní designérka jedlých permakulturních a přírodních zahrad, sběratelka a ctitelka domácích tradic a výrobních postupů našich babiček a prababiček. Znovuobjevitelka starých kulinářských receptů v souladu se zdravou výživou a trvalou udržitelností, lektorka a učitelka. Od roku 2018 je pravidelným hostem pořadu České televize Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli. Je hlavní autorkou knih Encyklopedie soběstačnosti I. a II. a autorkou knih Domácnosti našich babiček I. a II., Pečeme chleba z kvásku, děláme domácí těsta, Uchováváme potraviny bez elektrické energie, spoluautorka knih Staročeský perník a Vánoce a Velikonoce našich babiček. www.pozemskazahrada.cz


Zájemci se mohou přihlásit na e-mail: katerina.musilkova@nm.cz
Cena při platbě předem 450 Kč.