Výstava představí návštěvníkům život na západní Ukrajině, konkrétně ve východní Haliči.
Český badatel František Řehoř od mládí pobýval v Haliči a díky jeho dvacetileté neúnavné sběratelské a dokumentační práci máme zdokumentován dnes již zaniklý život západoukrajinských vsí a měst. Řehoř, který navázal pracovní a později i přátelský vztah s manželi Vojtou a Josefou Náprstkovými, posílal své unikátní sběry do Českého průmyslového musea v Praze (dnes Náprstkova muzea), odkud se dostaly do Etnografického oddělení Historického muzea Národního muzea. Národopisné muzeum Národního muzea prezentuje sbírky, které jsou unikátní svým rozsahem a dobou, kterou dokumentují. Výstava vznikla ve spolupráci s Etnologickým ústavem Národní akademie věd Ukrajiny a Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice.
Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy! Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 4. 10. 2019 v 18 hodin. Na vernisáži vystoupí ukrajinské hudební těleso Lisorub (ves Velykyj Byčkiv, Zakarpatská oblast Ukrajiny). Při této příležitosti bude pro veřejnost od 16 do 18 hodin otevřen karpatský chrám svatého Archanděla Michaela v Kinského zahradě.
Vstupné lze zakoupit na pokladně nebo on-line.
Zdarma: děti do 15 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP, ZTP/P a jejich doprovod, držitelé karet: ICOM, Slovenské národné múzeum, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR, Prague Card, zaměstnanec PO MKČR (+ 3 os.)
Sleva 10%: organizované skupiny nad 30 osob (mimo školní výpravy) s hromadnou platbou, držitelé karet Sphere a carte
Fotografování a filmování pro nekomerční účely a bez použití blesku a stativu v ceně vstupenky.
Vstupenku je nutné uschovat po dobu celé návštěvy.
Platnost online vstupenky je 30 dní ode dne nákupu.