Jsme zvyklé si pečující přípravky kupovat. Ať už v biokvalitě, nebo běžnou komerční kosmetiku. Většinu kosmetických přípravků si přitom můžeme vyrobit doma a na míru sobě, nebo ostatním členům rodiny a nepotřebujeme na to žádné speciální výrobní zařízení.

Jak na to, vás naučí pravidelná lektorka našich kurzů, Alena Anežka Gajdušková. Můžete se těšit na pleťový peeling, domácí šampon, pečující pleťový olej, který je skvělý i na kompletní odlíčení, pleťovou vodu, výživný krém, pečující masku a mnoho dalších tipů, které doma využijete.

Alena Anežka Gajdušková (1971) je zahradní designérka jedlých permakulturních a přírodních zahrad, sběratelka a ctitelka domácích tradic a výrobních postupů našich babiček a prababiček. Znovuobjevitelka starých kulinářských receptů v souladu se zdravou výživou a trvalou udržitelností, lektorka a učitelka. Od roku 2018 je pravidelným hostem pořadu České televize Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli. Je hlavní autorkou knih Encyklopedie soběstačnosti I. a II. a autorkou knih Domácnosti našich babiček I. a II., Pečeme chleba z kvásku, děláme domácí těsta, Uchováváme potraviny bez elektrické energie, spoluautorka knih Staročeský perník a Vánoce a Velikonoce našich babičekwww.pozemskazahrada.cz


Vstupné: 700 Kč
V ceně  je zahrnuto kurzovné, veškerý materiál a vstupné do muzea.
Kapacita kurzu je omezena, je potřeba se předem objednat na e-mailu: lucie.cmelikova@nm.cz nebo na tel.: 773 793 412