Probuďme a ozvučme perkusemi své vnitřní obrazy a pocity ke středověku. Podívejme se na gotickou architekturu jako na sloh inspirovaný přírodou a postavme si pak ze sebe katedrálu. Ponořme se do prožitku jednoty při zpěvu chorálu. Prozkoumejme spolu věrnou kopii gotického rukopisu a ozkoušejme si středověké písmo. Zamýšlejme se spolu při ztvárňování chrličů a svatých patronů nad dobrem i zlem očima našima i očima středověkých lidí. Ozkoušejme si středověkem inspirovaný kruhový tanec, nebo pohyb – jak je komu příjemnější. Na závěr si dopřejme zklidnění a nechme své dřívější i nově získané dojmy ukotvit „vitrážovou“ imaginací.     

Program vede lektorka Marie Šťastná.


Objednávky: online rezervace níže na této stránce
Pokud Vám po objednání nepřijde potvrzovací e-mail, prosíme kontaktujte nás.

Rezervace programu je ZÁVAZNÁ. V případě, že se z jakéhokoli důvodu nemůžete na program dostavit, je nutné rezervaci zrušit na e-mailu programy.cmh@nm.cz, tel. +420 224 497 737.

Platba: možná v hotovosti i kartou u pokladny nebo na fakturu (převodem)

Cena: 900 Kč + 40 Kč za každého žáka
Cena zahrnuje i vstup do stálé expozice hudebních nástrojů, kterou si můžete po programu samostatně prohlédnout.

Průběh návštěvy:  Přijďte prosím cca 10 minut před začátkem programu. Po příchodu do muzea se prosím nahlaste na vrátnici a odložte si batohy a bundy v šatně, kde si Vás paní lektorka vyzvedne a odvede na program. Pokladna je otevřená od 10:00. Pokud absolvujete program od 9:00, platbu bude možné vyřídit na pokladně až po programu.

 

REZERVACE TERMÍNU V ČASE OD 9:30

REZERVACE TERMÍNU V ČASE OD 10:30

 

Vzdělávací obor: Hudební výchova, Člověk a jeho svět

Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Umění a kultura

Klíčová slova: exprese, zpěv, rytmus,tanec, vnímání

Výstupy žák: kultivuje své estetické vnímání, pohybově a výrazově reaguje na umělecké podněty; zažívá radost z vlastní hudební produkce a tance


Cílová skupina
1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Střední škola

Délka
90 minut

Počet žáků
min. 12, max. 27

Cena
ZŠ a SŠ 40 Kč/žák + 900 Kč/třída, pedagogický doprovod zdarma