Proměníme se postupně ve všechny čtyři živly, abychom si mohli užít jejich odlišnosti. Se zemí se zakotvíme a všimneme si blíže přírody, s ohněm necháme propuknout svou tvořivost a energii, ale zároveň se ohřejeme o laskavé srdce v nás. Vodu necháme kolíbavě šplouchat i čistit, abychom se pak s vánkem mohli rozletět a užít si svobody. Zakončíme krátkou imaginací, která nám všechny živly znovu připomene. V dílně účastníci vytváří vlastní improvizovanou hudbu na perkuse a bubny, užijí si pohybovou expresi hudby i tematicky provázané hry pro rozvoj hudební vnímavosti, empatie i vlastního prožívání.  

Program vede lektorka Marie Šťastná.

Objednání:

Pro rezervaci termínu nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese cmh@nm.cz. Formulář pro objednávky najdete ke stažení na této stránce vpravo. Prosíme o vyplnění všech zažlucených údajů a odeslání formuláře na adresu cmh@nm.cz. Uveďte preferovaný čas začátku programu.

Aktuálně jsou všechny termíny do konce března 2023 obsazené. Termíny na období od dubna do června budou zveřejněny zde na konci února. Děkujeme za pochopení. 

 

Objednávky: cmh@nm.cz

Vzdělávací obor: Hudební výchova, Člověk a jeho svět

Klíčová slova: hudba, hra na perkuse, rytmus, pohyb, intonace, dramatizace, harmonizace, posílení empatie, sebereflexe

Výstupy žák: Žák se učí vnímat sám sebe, pohybově a výrazově reaguje na hudbu, rozvíjí svou vnímavost.


Cílová skupina
Mateřská škola, 1. stupeň ZŠ

Délka
60 minut

Počet žáků
max. 25

Cena
MŠ 500 Kč /třída + 40 Kč/žák, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma, ZŠ 900 Kč /třída + 40 Kč/žák, 3 osoby pedagogického doprovodu zdarma