Petr Horký je první Čech, který došel na lyžích na tři póly Země – na severní, jižní a na pól chladu, tedy na nejchladnější obydlené místo světa. Přešel také Grónsko, jako první na světě přešel zamrzlé mongolské jezero Khovsghol (spolu s V. Sůrou), putoval po Finsku, Špicberkách, Islandu a dalších mrazivých koutech naší planety.

Fotografická výstava na nádvoří Náprstkova muzea přináší výběr fotografií z výprav Petra Horkého na 3 póly, ale představí také osobnosti, které na severní a jižní pól dorazily lidskou silou jako první.

Dozvíte se zajímavosti z oblasti navigace na severním pólu, zjistíte, co je to sluneční halo, kde se nachází největší zásobárna sladké vody a co je nejcennější tekutinou na polární výpravě.

Výstava je doplněna o dvě vitríny v přednáškovém sále muzea, kde si můžete prohlédnout moderní polární vybavení Petra Horkého v kontrastu s až 100 let starými předměty Inuitů ze sbírek Náprstkova muzea.

Fotografická výstava je volně přístupná na nádvoří Náprstkova muzea. Polární vybavení a předměty Inuitů jsou k vidění v přednáškovém sále ve 3. patře v rámci běžného vstupného do muzea.

Fotoalbum