oznámení

Výstava První dámy – móda a styl bude 9. 12. 2023 po celý den uzavřena

Vážení návštěvníci,
výstava První dámy – móda a styl v Nové budově Národního muzea bude v sobotu 9. 12. 2023 uzavřena z důvodu konání mimořádné akce. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Události

Bílou stopou

Výstava pořádaná u příležitosti 120. výročí založení Svazu…

Na turné

Vydejte se do Českého muzea hudby na výstavu mapující…

Všechny novinky

Článek

Národní muzeum otevírá velkolepou výstavu Baroko v Bavorsku a v Čechách! Unikátní barokní poklady poprvé vystavené společně na jednom místě

Národní muzeum otevírá 8. prosince 2023 největší výstavní projekt letošního roku! V Historické budově budou moci návštěvníci spatřit mnohdy nikdy nevystavené nejvzácnější umělecké skvosty baroka z období 100 let 17. a 18. století české a bavorské provenience. Společný projekt Národního muzea a Domu bavorských dějin slavnostně zahájili v předvečer otevření výstavy ministr kultury Martin Baxa, státní ministr pro evropské záležitosti Bavorska Eric Beißwenger a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš spolu s ředitelem Domu bavorských dějin Richardem Loiblem.

Článek

Bílou stopou. Výstava u příležitosti výročí 120 let od založení Svazu lyžařů ČR

Svaz lyžařů ČR v rámci výročí 120 let od svého založení připravil ve spolupráci s Národním muzeem výstavu Bílou stopou. Fotografie, textové panely a množství vzácných artefaktů v čele s medailemi z olympijských her a mistrovství světa sportovců jako Jiří Raška, Aleš Valenta, Kateřina Neumannová, Ester Ledecká nebo Eva Adamczyková představují ohromnou a úspěšnou tradici lyžařského sportu na našem území.

Dozvídejte se novinky z Národního muzea!

Nechte si pravidelně zasílat vybrané novinky a pozvánky na akce a výstavy z našeho webu na vaši e-mailovou adresu. Nikdy vám tak neunikne to nejzajímavější, co pro vás připravujeme.